Wyszukaj

Edukacja:

Kliknij, aby przeczytać - Sprawdź to - Zobacz więcej - Przejdź tutaj, aby dowiedzieć się więcej - Dowiedz się więcej tutaj - kliknij tutaj - kliknij tutaj - Przejdź - Odkryj - kliknij tutaj Aktualnie UE jest w wielkim kryzysie. A więc nie ma za dobrej prasy. Zwłaszcza w Sieci można przeczytać bardzo dużo opinii takich osób, które mówią, że najbardziej odpowiednim wyjściem jest to, aby wyjść z Unii Europejskiej. Chociaż uważam, iż Unia jest zbyt mocno lewicowa, a to nic dobrego - na dłuższą metę, to jednakowoż nie bardzo widzę alternatywę. Przecież Polska nie jest mocarstwem, a więc i tak zawsze będzie pod jakąś obcą strefą wpływów. Jeśli mamy do wyboru Unię Europejską, a Rosję, to rozsądek nakazuje jednak być za Unią. Chociaż oczywiście Rosja to wspaniały kraj. Najzwyczajniej w świecie ogólnie nie pasujemy do siebie.
Dawniej, jeszcze jak nie było Internetu, kibic, który śledzi wyniki Ligii Mistrzów, a nie może obejrzeć meczu na żywo, musiał czekać do wiadomości, żeby zaznajomić efekt interesującej go rozgrywki. Teraz w Internecie możemy nie jedynie oglądać tutaj mecze live za darmo, niemniej jednak też cały czas kontrolować jak przebiega gra. Wystarczy w wyszukiwarce wpisać frazę wyniki meczów oraz już mamy do dyspozycji kilkanaście witryn proponujących tę usługę. Portale tego rodzaju proponują wyniki nie tylko meczów piłki nożnej i Ligii Mistrzów, lecz wszystkich drużyn świata oraz wielu dyscyplin. Dane podawane są również w trakcie spotkania na żywo, jaki i po jego zakończeniu. Oprócz tego mamy tam podane nie jedynie bazowe informacje, inaczej jakie drużyny grają, która to jest jedna druga meczu oraz która minuta. Jesteśmy w stanie się także dowiedzieć, kto strzelił gola oraz w której minucie albo kto oraz jaką dostał kartkę. Ta usługa internetowa jest niesłychanie zbawienna, zwłaszcza wówczas, kiedy nie jesteśmy w stanie ujrzeć meczu, a pragniemy na bieżąco śledzić, jak radzi sobie ulubiona drużyna.
Pamiętasz obłęd na rolki, kiedy po raz główny pojawiły się w Polsce? W miejsce dostojnych wrotek dorośli i dzieci przerzucili się na o wiele bardziej zaawansowaną formę butów z kółkami czyli rolki powerslide sklep. Dzieciaki szalały, dorównali spalali kalorie, a jeśli ktoś stał się prawdziwym hołdownikiem tego sportu dojeżdżał również na rolkach do pracy. Z czasem rolkowe szaleństwo opadło, ale wydaje się, że po dłuższej pauzie przeżywa własny renesans. Na ulicach znowu pojawili się rolkarze, a dzieci oczywiście taki upominek życzą sobie dostać na rozmaite dziecięce okazje. Niesłychanie rozwinął się też sprzęt, na którym wolno ów sport uprawiać. Do jazdy na rolkach nie wystarczą tylko same rolki. Ludzie coraz to bardziej świadomi zagrożenia wolą zatroszczyć się o siebie oraz nie wkładają rolek bez kasku i dobrych nakolanników oraz nałokietników. Tyczy się to głównie najmłodszych sportsmenów. Jazda na rolkach, choć świetna, przynieść może dużo niebezpieczeństw. W końcu nasze stopy unieruchomione są w sztywnych butach, na bardzo szybkich kółkach, a koordynacja ruchowa i refleks w takich warunkach są w stanie nie zadziałać tak jak powinny.
Cóż, trudno w sumie odpowiedzieć na takowe pytanie - przecież jesteśmy tylko zwykłymi ludźmi, a więc co niby możemy? Niedużo, lecz nie jest powiedziane, iż po prostu już w zupełności nic nie możemy zrobić. Np. moglibyśmy jakoś edukować własnych znajomych. Gdy jakieś społeczeństwo jest odpowiednio wyedukowane, na przykład ma pojęcie, że za wysokie podatki nie są w porządku, to politycy inaczej podchodzą do rządzenia. W końcu żadna partia nie da rady zrobić reform nie z tego powodu, że nie ma większej ochoty. Powód jest zgoła odmienny - społeczeństwo na to nie pozwala.